Katarzyna Gala

Katarzyna Gala

BIOS

Doświadczony nauczyciel, metodyk, lektor i trener współpracujący z łódzkimi szkołami językowymi, trener wydawnictwa Macmillan, egzaminator i weryfikator OKE. Absolwentka Akademii Metodyka PASE i Akademii Young Learners PASE. Psycholog, Praktyk programów Dam Radę! i Jestem z Ciebie Dumny! oraz Praktyk Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Trener TUS. Tutor.

Wieloletni nauczyciel języka angielskiego w państwowych przedszkolach i państwowej szkole podstawowej. Obecnie pracuje jako nauczyciel języka angielskiego w XXXIII Liceum Ogólnokształcącym im. Armii Krajowej w Łodzi oraz współpracuje ze szkołami językowymi i ośrodkami szkoleniowymi w charakterze trenera. Jest autorem wielu artykułów w prasie branżowej oraz redaktorem merytorycznym Horyzontów Anglistyki.

Etnolog i ogromna fanka polskiej kultury ludowej.

Jak podkreśla – jej najważniejszą rolą społeczną jest bycie mamą Wojtka, na którym z lubością i powodzeniem testuje swoje pomysły językowe i nie tylko językowe dostając natychmiastową informację zwrotną 🙂 To rola, z której czerpie garściami najwięcej inspiracji i która niezmienne uczy ją pokory
i przekonuje, że uczymy się nieustannie i każdego dnia.

ABSTRACT

Nie da się zmieniać systemu nie będąc jego częścią, czyli jak współczesny nauczyciel radzi sobie z wyzwaniami współczesnej szkoły

Praca w szkole to nie lada wyzwanie! Uwierzcie mi, że rzucam ją w myślach przynajmniej dwa razy w tygodniu, ale jakoś nadal w niej jestem 🙂 Podczas mojej sesji opowiem Wam jak wygląda moja codzienna praca – przyjrzymy się temu jak nauczyciel – JA- radzi sobie z wyzwaniami współczesnej szkoły i… zmienia szkolną rzeczywistość (i system!) na lepsze 🙂 Będzie, jak to u mnie, praktycznie, prawdziwie i z humorem. Do zobaczenia na Kongresie!