dr Kaja Prystupa-Rządca

dr Kaja Prystupa-Rządca

Fundacja Pasja do Edukacji i Rozwoju

BIOS

Trenerka, coach oraz konsultantka z 15 letnim doświadczeniem zawodowym. Jest certyfikowaną konsultantką z FRIS®, REISS Motivation Profile® oraz Value Match, którego jest partnerem strategicznym na Polskę. Pomaga w odkryciu swoich naturalnych predyspozycji i potrzeb, tak aby klienci świadomie projektowali swój sposób pracy indywidualnej i zespołowej oraz dbali o równowagę między życiem prywatnym i zawodowym. Jest współautorką książek „Pracuj zdalnie i skutecznie” oraz „Life Energy Management. Zarządzanie energią życiową”. Jako badaczka i konsultantka specjalizuje się w tematyce zarządzania i transformacji organizacji w środowisku wirtualnym oraz strategiami wspierania innowacji. Wspiera ludzi w rozwoju komunikacji wirtualnej oraz inspiruje do zmian na poziomie organizacyjnym.

Wykładowca na studiach podyplomowych, Executive MBA w Akademii Leona Koźmińskiego w obszarach: zarządzania wirtualnymi zespołami, zarządzania sobą m.in. w oparciu o FRIS®  Style Myślenia i Działania, a także nowoczesnych metod kreowania innowacji. Należy do grona najlepszych wykładowców Koźmiński International School.

Jako New Business Partner w Kirov &Partners. prowadzi szkolenia i sesje rozwojowe. Jest również partnerem w Fundacji Pasja do Rozwoju i Edukacji, gdzie prowadzi warsztaty dla rodziców i nauczycieli z obszaru wspierania różnorodności.

Od 10 lat prowadzi projekty rozwojowe z obszaru zarządzania przy wykorzystaniu gier symulacyjnych.

Autorka publikacji popularnonaukowych, komentator dla Newsweek, Rzeczpospolita, Gazeta Wyborcza, Personel i Zarządzanie, HR.news, Radio Zet, Radio TOK FM, Holistic News, Pracuj.pl.

ABSTRACT

Od samotnego wilka do watahy. Jak uruchomić dzielenie się wiedzą w różnorodnych zespołach?

Moc każdej firmy tkwi w umiejętności dzielenia się wiedzą i uczenia się organizacyjnego. Jednakże istnieje wiele blokerów na poziomie indywidualnym, jak i zespołowym, które hamują szybką wymianę doświadczeń. Różnimy się od siebie pod względem pokoleniowym, kulturowym czy też stylów poznawczych itp. By przekuć tę złożoność na przewagę naszej firmy potrzebujemy zbudować zrozumienie dla różnorodności w zespole. Podczas wystąpienia uczestnicy poznają przyczyny oporu przed dzieleniem się wiedzą a także  narzędzia, które mogą pobudzić uczenie organizacyjne.