Tomasz Stachowicz

Tomasz Stachowicz

InstaLing

BIOS

Założyciel i wiceprezes firmy informatycznej Atinea, współautor Programu InstaLing dla Szkół, absolwent Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego z tytułem magistra, finalista olimpiad informatycznych i matematycznych. W projekcie InstaLing odpowiedzialny za rozwój baz językowych i nowych narzędzi.

ABSTRACT

Zalety systemów wsparcia nauczyciela (jak InstaLing) w szkole językowej

Chociaż od dawna znana jest nieskuteczność „zakuwania” list słówek przed kartkówką, nadal wśród uczniów jest to najpopularniejsza metoda nauki słownictwa języków obcych. Z drugiej strony od ponad 20 lat mamy szeroko dostępne narzędzia informatyczne, które pozwalają przyspieszyć naukę 5-10-krotnie, a mimo to tylko niewielki procent uczniów i nauczycieli z nich korzysta. Co więc jest przeszkodą w większym wykorzystaniu przez nauczycieli nowoczesnych technologii w klasach? I jak można sobie z tymi trudnościami poradzić? Jak dyrektorzy i metodycy szkół mogą wprowadzić system i lepiej wspierać pracę nauczycieli?
Na te pytania postaramy się odpowiedzieć podczas prezentacji, bazując na doświadczeniach z Programu InstaLing dla Szkół, z którego korzysta ponad 8 000 nauczycieli języków obcych i 200 000 uczniów w Polsce.