Adam Stępiński

Adam Stępiński

BIOS

Nauczyciel języka angielskiego i historii w Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Tarnobrzegu. Trener Niepublicznej Placówki Doskonalenia Nauczycieli w Tarnobrzegu oraz lider Nauczycielskiego Ośrodka Edukacyjnego. Ekspert European SchoolNet prowadzący szkolenia online dla nauczycieli z Europy. Ambasador programu eTwinning i trener kursów internetowych. Autor artykułów metodycznych dla Fundacji Azja-Europa i programu eTwinning. Nauczyciel Języka Angielskiego BAS 2017. Laureat II edycji Konkursu TOP2 – Mężczyźni w Edukacji. Trzykrotny laureat European Language Label.

ABSTRACT

Wszyscy o niej mówią…, czyli kilka słów o sztucznej inteligencji w edukacji

Sztuczna inteligencja rewolucjonizuje na naszych oczach cały sektor edukacyjny. Jest ona coraz szerzej stosowana w nauczaniu języków obcych, gdyż zapewnia uczącemu się spersonalizowane doświadczenie edukacyjne.

Podczas spotkania podzielę się z uczestnikami spostrzeżeniami z wykorzystania sztucznej inteligencji w projektach międzynarodowych oraz pokażę kilka ciekawych przykładów na wykorzystanie narzędzi AI w konkretnych sytuacjach na lekcjach w szkole.