dr Anna Abramczyk

dr Anna Abramczyk

Biogram

Nauczycielka języka niemieckiego z 21-letnim doświadczeniem w pracy dydaktycznej. Od 16 lat doradczyni metodyczna Wrocławskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Wieloletnia egzaminatorka maturalna oraz ekspertka do spraw awansu zawodowego nauczycieli. Autorka artykułów metodycznych i naukowych.


Klucze do kompetencji Twoich uczniów – komunikacja, kooperacja, kreatywność, krytyczne myślenie – metodyka rozwijania kompetencji 4K na języku obcym

Kompetencje przyszłości…!? Czy nie są one aby tożsame z kompetencjami pożądanymi od zawsze? Czy nie stało się tak, że rzucone w edukacyjnej bańce hasło, stało się (kolejnym) trendem w edukacji? Ojcostwo myślenia krytycznego przypisuje się Sokratesowi (2500 lat temu), a my mówimy, że szkoła powinna zająć się kształtowaniem kompetencji myślenia krytycznego, jako kompetencji przyszłości!
To, co robi, robiła dotychczas i powinna robić szkoła? Czy nie straciliśmy z oczu czegoś, o co tak naprawdę powinno chodzić w edukacji? Gdzie w dramaturgii lekcji języka obcego jest przestrzeń na kształtowanie kompetencji 4K? I jaka jest metodyka kształtowania kompetencji?
Na te pytania znajdziesz odpowiedź w tracie mojego wystąpienia. Zapraszam.

O organizatorze

Stowarzyszenie PASE

Stowarzyszenie PASE jest organizacją pozarządową, której celem głównym jest wspieranie jakości w nauczaniu języków obcych w Polsce.

Kontakt

W razie pytań, zapraszamy do kontaktu!

email: pase@pase.pl

© 2024 Stowarzyszenie PASE. Wszelkie prawa zastrzeżone.  |  wykonanie: kookey
Dołącz już dziś do grona uczestników i uczestniczek największej w Polsce 
konferencji poświęconej edukacji językowej!
Zapisz się już dziś!
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram