Marta Godlewska 

| MartaGodlewskaLanguageEducator
Marta Godlewska

Biogram

Jestem edukatorką jęz. angielskiego, trenerką kadr i autorką materiałów ESL. Od 15 lat tworzę scenariusze lekcji oraz programy nauczania dla instytucji językowych w Polsce i za granicą (w Azji i UK). Skuteczność i jakość nauczania są w centrum moich działań. Lista przedsięwzięć edukacyjnych, w których biorę udział, stale się powiększa. W projekcie Step into the New World! wspieram członków naszego zespołu w znalezieniu najlepszych sposobów wykorzystania AR, VR i AI w nauczaniu jęz. angielskiego.

Strona prelegentki: MartaGodlewskaLanguageEducator


Virtual Reality - a scam or a new tool in the teacher’s toolbox?

Moim celem jest zaprezentowanie różnych sposobów mądrego wykorzystania VR - rzeczywistości wirtualnej, na lekcjach języka angielskiego z dziećmi w klasach 4-8. To ciekawe, że wiele polskich szkół posiada już gogle VR, ale niewielu nauczycieli wie, jak efektywnie używać ich na zajęciach. Duża część edukatorów nie ma pomysłów, jak tę wspaniałą technologię wykorzystać jako narzędzie wspierające rozwój językowy uczniów. I dlatego chcę podzielić się wiedzą po co i jak to robić, chcę też pokazać ciekawe i skuteczne przykłady konkretnych scenariuszy lekcji wypracowanych przez zespół polskich i norweskich nauczycieli w ramach projektu edukacyjnego non-profit. Te innowacyjne pomysły przetestowało już kilkadziesiąt szkół w Polsce, budząc zachwyt uczniów, nawet tych na co dzień niechętnie angażujących się w lekcje. Wnioski są intrygujące i otwierają nową ścieżkę rozwoju dydaktyki w oparciu o nowoczesne technologie cyfrowe. A materiały? Są dostępne dla wszystkich za darmo na stronie naszego projektu. Ramowy plan: 1) Dlaczego gogle VR na lekcji mają sens; 2) Cel edukacyjny a efekt "WOW!"; 3) Cienie i blaski pracy z narzędziami cyfrowymi w klasie; 4) Informacje o konkursie dla nauczycieli, w którym można wygrać gogle VR (dzięki dotacji z Funduszy EOG).
Serdecznie zapraszam wszystkich nauczycieli i fanów nowoczesnej edukacji, do poznania praktycznych aspektów pracy z VR na lekcji. Chcę podzielić się naszymi odkryciami, tymi pozytywnymi i tymi, które nas zaskoczyły, a także wnioskami nauczycieli, którzy używali gogli VR. Każdy, kto szuka nowych sposobów na pobudzenie uczniowskiej motywacji i zaangażowania, znajdzie podczas mojego wystąpienia wskazówki i porady, jak wykorzystać niezwykłe możliwości oferowane przez wirtualną rzeczywistość.
Ponadto na konferencji (np. w trakcie przerw) wraz z koleżankami z zespołu "Step into the New World!" będziemy mogły udostępnić uczestnikom gogle VR i odpowiedzieć na wszystkie pytania, tak aby pomóc nauczycielom przygotować się do pierwszych lekcji z VR.

O organizatorze

Stowarzyszenie PASE

Stowarzyszenie PASE jest organizacją pozarządową, której celem głównym jest wspieranie jakości w nauczaniu języków obcych w Polsce.

Kontakt

W razie pytań, zapraszamy do kontaktu!

email: pase@pase.pl

© 2024 Stowarzyszenie PASE. Wszelkie prawa zastrzeżone.  |  wykonanie: kookey
Dołącz już dziś do grona uczestników i uczestniczek największej w Polsce 
konferencji poświęconej edukacji językowej!
Zapisz się już dziś!
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram