Biogram

Od niemal 25-lat nauczycielka języka niemieckiego w szkole ponadpodstawowej, a od 20 doradca metodyczny we Wrocławskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Moje doświadczenie zawodowe obejmuje doskonalenie zawodowe nauczycieli, publikacje metodyczne oraz naukowe, bycie rzeczoznawcą do spraw podręczników, egzaminatorką egzaminu maturalnego, ekspertem do spraw awansu zawodowego. Szczególnie interesuje mnie temat oceniania osiągnięć edukacyjnych uczniów i metodyka nauczania języków obcych.


Klucze do kompetencji Twoich uczniów – komunikacja, kooperacja, kreatywność, krytyczne myślenie – metodyka rozwijania kompetencji 4K na języku obcym

Kompetencje przyszłości…!? Czy nie są one aby tożsame z kompetencjami pożądanymi od zawsze? Czy nie stało się tak, że rzucone w edukacyjnej bańce hasło, stało się (kolejnym) trendem w edukacji? Ojcostwo myślenia krytycznego przypisuje się Sokratesowi (2500 lat temu), a my mówimy, że szkoła powinna zająć się kształtowaniem kompetencji myślenia krytycznego, jako kompetencji przyszłości!
To, co robi, robiła dotychczas i powinna robić szkoła? Czy nie straciliśmy z oczu czegoś, o co tak naprawdę powinno chodzić w edukacji? Gdzie w dramaturgii lekcji języka obcego jest przestrzeń na kształtowanie kompetencji 4K? I jaka jest metodyka kształtowania kompetencji?
Na te pytania znajdziesz odpowiedź w tracie mojego wystąpienia. Zapraszam.

O organizatorze

Stowarzyszenie PASE

Stowarzyszenie PASE jest organizacją pozarządową, której celem głównym jest wspieranie jakości w nauczaniu języków obcych w Polsce.

Kontakt

W razie pytań, zapraszamy do kontaktu!

email: pase@pase.pl

© 2024 Stowarzyszenie PASE. Wszelkie prawa zastrzeżone.  |  wykonanie: kookey
Uwaga! Mamy nagrania! Kup dostęp do 64 wykładów z dwóch dni lub wybierz nagrania z jednego dnia!
Zapisz się już dziś!
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram