Biogram

Steffen Möller, urodzony w 1969 r., dorastał w Wuppertalu, studiował w Berlinie filozofię i teologię, a do Polski wyemigrował w 1994 r. Przez osiem lat uczył w liceum i był wykładowcą języka niemieckiego na Uniwersytecie Warszawskim, zanim zaczął robić kabaret. W 2002 roku zdobył II nagrodę na ogólnopolskim konkursie kabaretowym PAKA w Krakowie. W 2002 roku dostał rolę w najpopularniejszym polskim serialu „M jak Miłość” i przez pięć lat grał niemieckiego rolnika uprawiającego ziemniaki, który miał pecha w miłości. W tym samym czasie wystąpił programie telewizyjnym „Europa da się lubić”.

W 2005 roku był gospodarzem polskiej wersji programu „Wetten,dass” i został odznaczony przez niemieckiego ambasadora Federalnym Krzyżem Zasługi.

Jego książka „Viva Polonia – jako niemiecki gastarbeiter w Polsce” ukazała się w 2008 roku w Niemczech i przez prawie rok znajdowała się na liście bestsellerów magazynu Spiegel. Potem ukazały się kolejne książki, m.in. „Wyprawa do Polaków”, opowiadająca o pociągu z Berlina do Warszawy, którym Möller regularnie podróżuje między swoimi dwoma rodzinnymi miastami. Jego ostatnia książka „Polska terapia par” (Piper-Verlag 2019) dotyczy problemów i perspektyw par niemiecko-polskich. Steffen Möller występuje regularnie w teatrach i kabaretach w Niemczech. 

Więcej informacji na www.steffen.pl


O organizatorze

Stowarzyszenie PASE

Stowarzyszenie PASE jest organizacją pozarządową, której celem głównym jest wspieranie jakości w nauczaniu języków obcych w Polsce.

Kontakt

W razie pytań, zapraszamy do kontaktu!

email: pase@pase.pl

© 2024 Stowarzyszenie PASE. Wszelkie prawa zastrzeżone.  |  wykonanie: kookey
Dołącz już dziś do grona uczestników i uczestniczek największej w Polsce 
konferencji poświęconej edukacji językowej!
Zapisz się już dziś!
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram