Aleksandra Kujawska

| The Kosciuszko Foundation
Aleksandra Kujawska

Biogram

W program Teaching English in Poland zaangażowana od 2017 roku: obserwuje pracę wolontariuszy, organizuje szkolenia dla kadry TEIP, dba, aby polscy organizatorzy dobrze przygotowali się na przyjazd Amerykanów. Od niemal 25 lat związana z sektorem pozarządowym, w którym poza koordynacją projektów, prowadzi szkolenia — jest trenerką szkoleń stacjonarnych aktywnymi metodami nauczania w Polsce i poza jej granicami. Autorka scenariuszy szkoleń dot. ewaluacji, edukacji dorosłych, obserwacji rozwoju i wykorzystania aktywnych metod pracy w szkole.
Na co dzień koordynuje prace warszawskiego biura Fundacji Kościuszkowskiej.


Kształcenie sprawczości i autonomii uczniów na zajęciach języka angielskiego

Szkolna codzienność to rozmowy, informacje, dyskusje, praca w grupie, projekty, spotkania z różnymi osobami, kartkówki, klasówki, zmiana sal lekcyjnych, dzwonki, szukanie zagubionego zeszytu... Czasami to też strach, stres, zmęczenie i nadmiar relacji... Jak ten dynamizm ujarzmić i spojrzeć na pojedyncze sytuacje w szkolnym życiu jak na sytuacje, które czegoś nas uczą? Innymi słowy, czy codziennie można dostrzec rozwój i czy można nauczyć się świadomego uczenia się? Podczas naszego spotkania podzielę się swoim doświadczeniem pracy z portfolio. To narzędzie pomocne w kształtowaniu sprawczości, odpowiedzialności i niezależności ucznia i uczennicy. Celem warsztatu jest przedstawienie metody portfolio i omówienie, w jakich sposób możemy z niej korzystać w warunkach szkolnych. Portfolio to umiejętność opisywania, relacjonowania i refleksji. To narzędzie, które zachęca do obserwacji rozwoju a ja będę zachęcała Państwa do korzystania z metody portfolio na Waszych zajęciach.

O organizatorze

Stowarzyszenie PASE

Stowarzyszenie PASE jest organizacją pozarządową, której celem głównym jest wspieranie jakości w nauczaniu języków obcych w Polsce.

Kontakt

W razie pytań, zapraszamy do kontaktu!

email: pase@pase.pl

© 2024 Stowarzyszenie PASE. Wszelkie prawa zastrzeżone.  |  wykonanie: kookey
Uwaga! Mamy nagrania! Kup dostęp do 64 wykładów z dwóch dni lub wybierz nagrania z jednego dnia!
Zapisz się już dziś!
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram