Anna Olewińska-Byliniak

Anna Olewińska-Byliniak

Biogram

Anglistka, italianistka, obecnie głównie nauczycielka języka angielskiego i wychowawczyni, autorka materiałów dydaktycznych z j. angielskiego i włoskiego (dla uczniów edukacji domowej oraz dla rządowego projektu e-Podręczniki), egzaminatorka uczniów z edukacji domowej w podwarszawskim Moraczu. Magister pedagogiki na Uniwersytecie Warszawskim oraz absolwentka studiów podyplomowych Uniwersytetu SWPS na kierunku Praktyczna Psychologia Motywacji. Praktyk metody Kids’ Skills - I’m Proud of You opartej na założeniach TSR. Ukończyła m. in. kursy Professional Development for Teacher Trainers (University of Arizona), NVC w edukacji, Pozytywnej Dyscypliny oraz Child Psychology. Koordynatorka projektu związanego z certyfikacją językową. Od wielu lat współpracująca z Polskim Stowarzyszeniem na Rzecz Jakości w Nauczaniu Języków Obcych PASE (organizacja, wsparcie merytoryczne, promocja i szkolenia). Prowadziła formy szkoleniowe dotyczące komunikacji, (d)oceniania i motywowania uczniów, organizowania pomiaru kompetencji podczas edukacji zdalnej, dwujęzyczności oraz wyznaczania celów. Stworzyła również warsztaty dla uczniów i rodziców wprowadzające w świat empatii i komunikacji. W centrum jej zainteresowań, oprócz metodyki nauczania oraz wykorzystywania nowych technologii w procesie dydaktycznym, znajduje się efektywna komunikacja oparta na empatii oraz holistyczne podejście do procesu edukacyjnego, również w zakresie budowania relacji i kompetencji XXI wieku.


How to be a gentle teacher?

Według słów Kena Robinsona „edukacja ma nas rzekomo przenieść w przyszłość, której nie jesteśmy w stanie przewidzieć”. Jak zatem przygotować dzisiejszych uczniów na wyzwania przyszłości, której nie znamy? Jako nauczyciele, wychowawcy, lektorzy, a wreszcie - dorosłe osoby będące obecne w życiu dzieci i młodzieży, mamy wpływ na to, w jakim świecie funkcjonują dziś. Według raportu PISA 2023 połowa badanych polskich uczniów ma problem z motywacją, co piąty czuje się w szkole samotny. Co możemy robić, by to zmienić? Podczas swojej sesji przywołam główne założenia nurtów, które mają ogromny wpływ na moją praktykę pedagogiczną - mowa m. in. o NVC, Pozytywnej Dyscyplinie, metodzie Kids’ Skills opartej na Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Opowiem o tym, co pomaga mi wspierać wykształcanie growth mindset u moich uczniów. Zapraszam na teoretyczno-praktyczną miksturę naszpikowaną inspiracjami z różnych dziedzin.

O organizatorze

Stowarzyszenie PASE

Stowarzyszenie PASE jest organizacją pozarządową, której celem głównym jest wspieranie jakości w nauczaniu języków obcych w Polsce.

Kontakt

W razie pytań, zapraszamy do kontaktu!

email: pase@pase.pl

© 2025 Stowarzyszenie PASE. Wszelkie prawa zastrzeżone.  |  wykonanie: kookey
Uwaga! Mamy nagrania! Kup dostęp do 64 wykładów z dwóch dni lub wybierz nagrania z jednego dnia!
Zapisz się już dziś!
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram