Aleksandra Raźniak

Aleksandra Raźniak

Biogram

Nauczyciel, metodyk, egzaminator i trener kompetencji kluczowych. Nauczanie języka angielskiego dzieci rozpoczęła ponad 25 lat temu. Jako nauczyciel dyplomowany języka angielskiego wdraża nowe pomysły oraz modyfikuje znane i sprawdzone rozwiązania czy wreszcie prowadzi pilotażowe badania z najmłodszymi uczniami. Od 6 lat jest również doradcą metodycznym języka angielskiego w ośrodku metodycznym. Swoją wiedzę i spostrzeżenia dzieli z innymi, uczestnicząc w licznych konferencjach, organizując warsztaty i szkolenia dla nauczycieli, pisząc artykuły m.in. w „Językach Obcych w Szkole”, „Życiu Szkoły” czy „Edukacji Elementarnej”. Od 13 lat współpracuje z wydawnictwem Nowa Era opracowując różne materiały dydaktyczne do podręczników kursowych, współtworząc przewodniki dla nauczycieli oraz rodziców, a także prowadząc webinaria i warsztaty dla nauczycieli. W latach 2007-2018 współpracowała z uczelniami wyższymi w charakterze wykładowcy. Przez lata współorganizowała ogólnopolskie konferencje naukowo-metodyczne dotyczące nauczania języków obcych dzieci, a ostatnio została pomysłodawcą i organizatorem ogólnopolskiej konferencji „STEAM w edukacji lingwistycznej”. Aktywnie uczestniczyła w projektach realizowanych w ramach FS: „Nauczanie języka angielskiego dzieci w wieku wczesnoszkolnym” prowadząc zajęcia z zakresu dydaktyki na studiach podyplomowych czy „WSL liderem w efektywnym kształceniu nauczycieli” sprawując funkcję opiekuna praktyk studenckich, a także w programie Socrates, Comenius i Erasmus+ - współtworząc i koordynując międzynarodowe projekty współpracy szkół. Jest trenerem w Centrum Kompetencji Vulcan. Interesuje się dwujęzycznością i rozwojem języka u dzieci, a także kreatywnymi i aktywizującymi metodami pracy w nauczaniu języków obcych; z pasją wykorzystuje klocki, kodowanie oraz ciekawe rozwiązania cyfrowe w kształceniu kompetencji przyszłości. Prywatnie kocha podróże i te dalekie, i te bliskie, najlepiej z bliskimi. Uwielbia poranki z dobrą kawą, spacery brzegiem morza, a wieczorami słuchanie muzyki.


Klocki – sposobem na aktywne nauczanie i rozwijanie kompetencji przyszłości

Klocki zwykle bawią - przy okazji uczą, a gdyby tak odwrócić zależność, czyli klocki uczą -  przy okazji bawią? Nauczanie języka angielskiego i kształcenie kompetencji kluczowych poprzez klocki – czy to możliwe?

Podczas warsztatów skupimy się na nauce poprzez działanie, a także poznamy praktyczne rozwiązania wykorzystania klocków na zajęciach języka angielskiego z dziećmi (i nie tylko). Zobaczycie spektrum ciekawych pomysłów, dzięki którym zaciekawicie i zaktywizujecie swoich uczniów, a jednocześnie przyczynicie się do rozwijania kompetencji przyszłości.

O organizatorze

Stowarzyszenie PASE

Stowarzyszenie PASE jest organizacją pozarządową, której celem głównym jest wspieranie jakości w nauczaniu języków obcych w Polsce.

Kontakt

W razie pytań, zapraszamy do kontaktu!

email: pase@pase.pl

© 2024 Stowarzyszenie PASE. Wszelkie prawa zastrzeżone.  |  wykonanie: kookey
Dołącz już dziś do grona uczestników i uczestniczek największej w Polsce 
konferencji poświęconej edukacji językowej!
Zapisz się już dziś!
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram