Ola Komada

Ola Komada

Edu Bears

BIOS

Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego, lektorka, metodyczka, a następnie dyrektor zarządzająca i metodyczna w sieci szkół językowych CLAN na Górnym Śląsku, rocznie miała pod opieką kilkudziesięciu lektorów i kilkuset klientów. Jest współautorką metod Teddy Eddie, Savvy Ed oraz Edward’s League, z których korzysta obecnie blisko 35 000 uczniów w 4 krajach. Obecnie jest prezeską zarządu oraz dyrektor metodyczną Edu Bears, gdzie pilnuje stałego rozwoju firmy, we wszystkich kierunkach. W swojej pracy stawia na relacje i jak najczęstszy kontakt z właścicielkami i właścicielami akredytowanych centrów Teddy Eddie, tak aby być na bieżąco z problemami i wyzwaniami naszej branży. Z racji skali (ponad 350 szkół w sieci) pomaga jej w tym dwudziestoosobowy zespół specjalistów, którym na co dzień zarządza w siedzibie głównej firmy, na Górnym Śląsku.

ABSTRACT

Jak znaleźć, a następnie zatrzymać u siebie lektora?

Parafrazując Alberta Einsteina nie możemy spodziewać się innych rezultatów, działając w ten sam sposób, dlatego chcę abyśmy wspólnie poszukali nowych pomysłów!

Na co?

Otóż podczas rozmów z właścicielami szkół językowych od lat słyszę o jednym palącym problemie – braku lektorów, którzy chcieliby w naszych szkołach pracować. Problem jest nie tylko w rekrutacji: Skąd ich brać? Gdzie szukać? Dlaczego nie odpowiadają na nasze ogłoszenia? Wyzwaniem jest również stworzenie takiego miejsca pracy, które satysfakcjonowałoby wszystkie pokolenia (w tym także milenialsów i „zetki”) oraz… samego szefa. Myślę, że wszystkim nam zależałoby również na tym, aby przeszkolone i wdrożone osoby jak najdłużej w naszych szkołach zostały.

Mam nadzieję, że moja sesja pokaże Państwu kilka nowych, ciekawych podejść do tego tematu, zaskoczy rozwiązaniami i natchnie nadzieją.