Nazywam się Marek Tkaczyk i od ponad 20 lat czynnie pomagam nauczycielom i właścicielom szkół z różnych krajów w prowadzeniu skutecznych zajęć i kursów językowych.
W roku 2008 powstała moja własna szkoła językowa Speakadelic (www.speakadelic.edu.pl). Poza 3 placówkami stacjonarnymi zarządzamy też rozbudowaną siatką zajęć online. Aktualnie są one prowadzone przez lektorów z 9 różnych krajów. Każdego dnia nasi kursanci łączą się z takimi miejscami jak Wielka Brytania, USA, Australia, Kanada, RPA, Argentyna, Peru, Kenia czy Chiny. Dziś nie jesteśmy już tylko lokalną szkołą języka angielskiego. Staliśmy się międzynarodową szkołą językową.
Dzięki tak poszerzonym horyzontom i kontaktom udało mi się zrealizować takie przedsięwzięcia jak promocja moich gier edukacyjnych w innych krajach (www.speakadelic.com) czy rozwinięcie naszego własnego projektu charytatywnego w Afryce (www.goodmorningearth.org).
Od momentu przełomu, który miał miejsce kilka lat temu, nawet najbardziej oporne jednostki przekonały się do edukacji online. Wszyscy zaczęliśmy sobie cenić komfort pracy z dowolnego miejsca, bez dodatkowych kosztów jakie generowałby wynajem kolejnych sal lekcyjnych. Zarówno my jak i nasi klienci oszczędzamy też czas i środki związane z dojazdami. Benefity tego wciąż rosnącego obszaru naszej działalności nie muszą się jednak kończyć w tym miejscu.
W każdym kraju na świecie mieszkają i pracują cudowni lektorzy. Oni sami często nie zdają sobie sprawy ze swoich umiejętności, które dla nas są na wagę złota. Na dodatek, wielu z nich wręcz marzy o współpracy z taką szkołą, jak Twoja!
Dlaczego więc ograniczać kadrę lektorską wyłącznie do osób mieszkających w naszym kraju? Jeśli twoja kadra ma być jak ze złota, to grzechem byłoby nie przenieść się z małego, wielokrotnie eksplorowanego strumyka do ogromnej rzeki o nieograniczonych zasobach.
Z mojej ultra-praktycznej sesji dowiesz się jak znajdować, rekrutować oraz zatrudniać lektorów z innych krajów pracujących zdalnie. Opowiem na co uważać w trakcie takiej współpracy i jak zapobiegać występowaniu problemów. Podam przykłady z prawdziwego życia, które niejednokrotnie wywróciły organizację w mojej szkole do góry nogami. Poznasz też narzędzia i automatyczne procesy, które znacznie ułatwiają taką współpracę.